عقائد در چند دقیقه!

تصویر_شاخص_نوشتار_ها

وقتی در وجود خودمان تفکر می کنیم ، از خود می پرسیم من کیستم ؟ از کجا آمده ام ؟ به کجا خواهم رفت؟

باید چه کنم؟

وقتی در نفس خودمان نظر کنیم ، میبنیم ضعیف و نیازمند هستیم باید کسی ما را آفریده باشد ، خود به خود به وجود نیامده ایم ، این آفریننده خود نمی تواند نیازمند و ضعیف باشد چرا که خود او باید دارای وجود تمام و قادر مطلق و غنی مطلق باشد تا بتواند به دیگران عطا کند و این مستلزم این است که او نامحدود و دارای تمامی صفات خوب باشد و از همه ی صفات بد به دور باشد.

و او خداست.

قطعا همین خدا خالق دیگر مخلوقات نیز هست چون او واجد تمام صفات مثبت بود و تمام کمالات را دارد و اگر خالق دیگری وجود داشت ، مستلزم این بود یکی دارای کمالاتی باشد که دیگری فاقد آن است و این با معنای خدای واجد تمام کمالات نمی خواند و اگر دو خدا بود بین دو تا خالق تعارض بوجود می آمد و در نظم خلقت تعارض می دیدیم.

این چنین خدایی چون واجد تمام کمالات است مرا بیهوده خلق نکرده است بلکه برای من کمالی در نظر گرفته است.

هر چه با خود فکر می کنیم نمی توانیم راه صحیح را تشخیص دهیم و نشانه اش همین است که مکاتب بشری هر کدام شان راهی کاملا متضاد طی کرده اند و برای راه خود هم دلیل قاطع و قانع کننده ای نداشته اند.

اما خدا باید راهی قرار داده باشد تا بتوان حقیقت را پیدا کرد.

از طرفی می شنویم پیامبرانی آمده اند که همه همدیگر را تصدیق می کرده اند و حرفشان یکی بوده است می گفتند ما از طرف خدا پیام هایی برای بشر آورده ایم . برای اثبات اینکه از طرف خداییم معجزه داریم.

و وقتی پیام آنها را میشنوی به نفس و جانت می نشیند و با فطرتت تطابق دارد.

,
Share:

ارسال یک در تیکت پاسخ جدید آمد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های اخیر