طرح تربیتی نوجوان ( ۶ تا ۱۸ سال ) جبهه فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج)

تصویر_شاخص_نوشتار_ها

بسم الله الرحمن الرحیم
طرح تربیتی نوجوان ۱۲ تا ۱۸ سال طرحی است که برای جبهه فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج) تدوین کردم ، این طرح از سال ۹۲ اجرا شد و الحمدلله خیلی خوب جواب داده است.
این طرح پس از بررسی که با برخی دوستان از مراکز فرهنگی موفق کشور انجام دادیم و تجربیاتی که با حضور و مسئولیت های مختلف در مراکز مختلف فرهنگی داشتم تدوین شد.
علت اینکه این طرح را در دسترس عموم می گذارم این است که دیگر مسئولین مراکز فرهنگی ببینند هم نواقص آن را مطرح کنند و هم متناسب مرکز فرهنگی خودشان از آن استفاده کنند تا ان شاالله اگر ثوابی حاصل شد به ما هم برسد.
اما چند نکته اینجا مهم است این فایلی که می بینید برای مسئولین خود جبهه فرهنگی خاتم الاوصیاء(عج) تدوین شده است و از آنجایی که این عزیزان نسبت به کلیت و چگونگی طرح و ساختار مرکز آشنایی داشته اند ، در فهم آن دچار اشکال و سوءتفاهم کمتری می شوند. اما احتمال زیاد میدهم دیگرانی که در جریان دقیق فعالیت های جبهه فرهنگی نیستند ، نواقصی در متن ببینند یا دچار سوء برداشت هایی بشوند که به علت عدم ذکر در متن است و عدم آشنایی با مجموعه.
به طور مثال شاید کسی با دیدن این طرح مجموعه را بیش از حد آموزشی تصور کند ، در صورتی که مجموعه کاملا تربیتی است و نقش مربی هم بسیار ملموس است.
به طور کلی اعتقاد بنده این است مراکز فرهنگی تا آخرین حد ممکن باید طرح و برنامه ی خود را برای مخاطب خود مشخص کنند ، از کلیت اهداف و روش ها تا ریزترین برنامه ها ، بعد در اجرا و ادامه ی فرآیند طرح خود را اصلاح کنند. در واقع طرح بد داشتن بهتر از بدون طرح بودن است.
نکته دیگر اینکه در جبهه فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج) طرح های دیگر کودک ، جوان هم تدوین شده است. که اجرای آن توسط ستادهای دیگر جبهه فرهنگی است. در واقع اجرای هرطرح توسط یک ستاد است و این طرح مربوط به ستاد نوجوان است. ضمن تفکیک طرح ها اما کلیت طرح ها یک راستا و جهت دارد و هدف آن نخبه پروری است.
خیلی خوشحال می شوم نظرات اصلاحی دوستان را در مورد این طرح بشنوم.

طرح تربیتی نوجوان ( 6 تا ۱۸ سال ) جبهه فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج) ویرایش اردیبهشت۹۴ 

Share:

ارسال یک در تیکت پاسخ جدید آمد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها